Panenské plameny - Poníčky

Dne 17.4. byla oficiálně vypuštěna digitální verze prvního alba kapely Panenské plameny s názvem Poníčky.

V průběhu června bude doplňena o vinylovou verzi, kterou si můžete předobjednat zde. Kapela vznikla v lednu 2017. Do té doby se mistr beglajtů a občasný loutkoherec Michal Kudělka, bývalý frontman Murky Ajar, potuloval po internetu se svými experimentálními projekty. Vlastně již v roce 2016 vzniklo nové hlukové těleso, ale po smrti Ondřeje Zapletala se opět ocitl v nesnázích.

Současně se uzavřela také kapitola kopřivnických Milano. Tato souhra okolností, byť částečně nešťastných, vedla ke vzniku nové formace s názvem Panenské Plameny, ve které se jako druhý člen a barytonkytarista objevuje Vladimír Schwarz. Na post bubeníka se nechal ukecat Michal „ Máňa“ Maliniak, který na rozdíl od svých bývalých spoluhráčů z Planet „uvízl“ v Třinci a kapela byla téměř kompletní. Čtvrtým členem se během nahrávání stala saxofonistka Jitka Šenková.

V této sestavě se dal dohromady repertoár první desky, která nyní vychází u Piper Records jako 27 titul v pořadí. Na nahrávce se ještě jako hosté podíleli Michal Burget - klárinet,Tomáš Neuwerth - tamburina a Iveta Bezunková – zpěv.

Dalo by se říct, že Plameny vyšlehly z hlubokých devadesátek, ale jsou zde i jiné vlivy. Beskydská melodika, ponuré texty, stylová pestrost a netradiční styl hry nebo jinými slovy Janáček, Bezruč, beskydská krajina a chuť experimentovat přece jen kapelu posouvají trochu mimo tyto proudy.

MP3 můžete koupit zde

Kapela odehraje v průběhu května 2 koncerty a to 2.5. v Kopřivnici a 18.5. v Novém Jičíně.

 

Vladimir Schwarz
Polní 1288
742 21 Kopřivnice

IČ: 62320211
Telefon: +420 602 571 153
E-mail: info@piperrecords.cz

laskavy-humr-logo
Share This